Wróć do listy wydarzeń

Dzień Dziecka z Radiem Gorzów

Program przebiegu imprezy golfowej „Piknik golfowy z okazji Dnia Dziecka z Radiem Gorzów”

Miejsce imprezy: Pole Golfowe Zawarcie, ul. Śląska 52 w Gorzowie Wlkp.
Kontakt: telefoniczny: 95 7 320 320; 603 630 710, e-mail: biuro@golfzawarcie.pl,
Termin – 2 czerwca 2018 r., godz. od 10.00 – do 16.00

HARMONOGRAM

Godziny Tematyka aktywności Prowadzący
1. 10:00 – 11:00 Rejestracja uczestników turnieju Footgolfa Instruktorzy Pola Golfowego Zawarcie
2. 11:00 – 14:00 Rozpoczęcie turnieju Footgolfa Instruktorzy Pola Golfowego Zawarcie
Rozpoczęcie akademii golfa Instruktorzy Pola Golfowego Zawarcie
3. 12:00 – 14:30 Rozpoczęcie warsztatów „Pomaluj Mamie Paznokcie z Silcare” oraz
„DIY z Silcare”
Pracownicy firmy SILCARE
4. 14:00 – 14:30 Wręczenie nagród dla najlepszych zawodników biorących udział w turnieju Footgolfa Instruktorzy Pola Golfowego Zawarcie, Pracownicy Radia Gorzów
5. 14:30 – 14:40 Wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów w ramach akademii golfa Instruktorzy Pola Golfowego Zawarcie, Pracownicy Radia Gorzów
6. 14:40 – 15:00 Zasady bezpiecznej jazdy rowerem – mistrzowskie porady Lecha Piaseckiego Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki
7. 15:00 – 15:30 Pierwsza pomoc w wypadkach na rowerze Instruktorzy firmy SEKA, przedstawiciele firmy LAFARGE
8. 16:00 Zakończenie imprezy

 

Podczas imprezy, jej uczestnicy będą mogli skorzystać z grillowanych produktów serwowanych przez gospodarzy, a dla najmłodszych dodatkowo przewidziane są atrakcje w postaci dmuchańców i trampolin.

KONKURSY:

 1. Driving range – Strzały do celu na odległość 40 m – wybranym kijem golfowym –  Nagroda dla każdego kto trafi do celu (w konkursie udział biorą osoby które odbyły „przyśpieszony kurs swingu golfowego w trakcie akademii golfa).
 2. Symulator golfa – Nearest to the pin – kto uderzy najbliżej dołka – Nagrody dla 5 najlepszych zawodników.
 3. Putting green – Konkurs puttowania – pokonujemy cztery dołki najmniejszą ilością uderzeń – Nagrody dla 5 najlepszych zawodników.
 4. Dołek nr 6Sprint golf – z odległości 50 m przy pomocy kija o nazwie „pater” uderzamy piłkę
  w taki sposób, aby uzyskać jak najkrótszy czas i najmniejszą ilość uderzeń do dołka. Na wynik składa się: Czas próby + ilość uderzeń= wynik. Np.: 45,5s (od startu do piłki w dołku) + 12 (uderzeń) = 57,5 (wynik końcowy). Nagrody dla 5 najlepszych zawodników.
 5. FOOTGOLF – Celem gry jest pokonanie toru z przeszkodami i wkopanie piłki do odpowiedniego dołka. Im mniej uderzeń, tym lepiej. Zasady gry: turniej rozgrywany jest na dołkach: 1-2-3-4-9.
  Nagrody dla 5 najlepszych zawodników. Format gry: stroke play brutto (zwycięzcą zostaje zawodnik, który rozegrał regulaminową rundę najmniejszą ilością kopnięć). Konkurs rozgrywany w kategoriach wiekowych: czerwone tee 10 – 12 lat (rocznik 2008- 2006), białe tee – 13 – 15 lat (2007 – 2005). Nagrodę główną w konkursie Footgolfa w postaci roweru ufundowała firma Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki.
 6. „Pomaluj Mamie Paznokcie z Silcare” każde dziecko i mama, którzy będą chcieli z tej formy aktywności skorzystać dostaną od firmy Silcare niezbędne materiały w postaci lakierów do paznokci, wacików, zmywacza i różnych ozdób do paznokci. Następnie usiądą z przy stolikach i dzieci będą malowały i ozdabiały mamom paznokcie.
 7. „DIY z Silcare” to kreatywna forma zabawy. Z różnych materiałów (rurki, kleje, tipsy, ozdoby, lakiery, lakiery hybrydowe) dzieci stworzą dla Mam prezenty w formie lampionów, kolorowych kubeczków na długopisy i innych drobiazgów, które dzieci same wymyślą. Dzieciom w zabawie pomagać będą przedstawicielki firmy Silcare.
 8. Zasady bezpiecznej jazdy rowerem z Mistrzem Świata w kolarstwie – Lechem Piaseckim, podczas spotkania rozmawiać będziemy, jak bezpiecznie poruszać się po naszych drogach rowerem.
 9. Pierwsza pomoc w wypadkach na rowerze – jak postępować w tego typu przypadkach, porad udzielą instruktorzy firmy Seka.
 10. O bezpieczeństwo dzieci zadba firma Lafarge, fundator kamizelek odblaskowych dla uczestników Pikniku.
 11. Podczas całej imprezy towarzyszyć nam będą reporterzy Radia Gorzów, partnera medialnego Pola Golfowego Zawarcie oraz Patron Medialny „Pikniku golfowego z okazji Dnia Dziecka
  z Radiem Gorzów”.

Zasady udziału w konkursie FOOTGOLFA:

 1. Każdy uczestnik musi posiadać własną piłkę oraz strój i obuwie sportowe (zawodnicy w butach
  z korkami bez względu na ich długość i materiał z których są zrobione nie zostaną dopuszczeni do konkursu);
 2. Konkurs Footgolfa rozgrywany jest piłką nożną #5 oraz #4 (dla dzieci do 12 lat);
 3. Każda grupa na wejściu otrzymuje kartę wyników, na której odnotowywane będą wyniki konkursu;
 4. Każde kopnięcie piłki oznacza 1 punkt, wygrywa gracz, który łącznie na 5 trasach uzyska najmniej punktów.
 5. Piłki nie można przesuwać na dogodniejszą pozycję – musi być grana z miejsca, w którym się sama zatrzymała.
 6. Przed kopnięciem stopa powinna być oddalona od piłki a każde dotknięcie nogą piłki to 1 punkt karny dodany do wyniku na danym dołku.
 7. Po kopnięciu należy poczekać, aż piłka całkowicie się zatrzyma. Nie jest dozwolone zatrzymanie piłki w trakcie jej toczenia się.
 8. Niedozwolone jest dotykanie piłki lub jej przesunięcie. Wyjątek: można podnieść piłkę, gdy utrudnia ona zagranie innemu graczowi po uprzednim zaznaczeniu miejsca jej spoczynku i powrocie przed uderzeniem na jej pierwotne położenie.
 9. Jeżeli piłka znajdzie się poza trasą, np. w wysokiej trawie, należy kopać piłkę z tego miejsca jak leży (wyjątek stanowi uznanie piłki jako „nie do zagrania” co spowoduje doliczenie 1-go punktu kary
  i granie piłki w odległości 2m od jej spoczynku nie bliżej dołka lub zagranie jej z ostatniego miejsca przed zaistnieniem tego zdarzenia).
 10. Ustawione na trasach przeszkody należy pokonać, czyli przekopać piłkę lub je ominąć
  w zależności od rodzaju przeszkody. W przypadku nieprzekopania piłki przez przeszkodę należy wrócić przed przeszkodę, kopiąc piłkę i powtórnie próbować pokonać przeszkodę.
 11. Gra toczy się w grupach do 5 osób.
 12. Wejście na trasę nr 1 następuje po opuszczeniu trasy nr 2 przez poprzedzającą grupę.
 13. Grupa wyznacza osobę odpowiedzialną za zapisywanie wyników wszystkich graczy.
 14. Obowiązujący strój sportowy – spodnie sportowe, koszulka i buty sportowe.  Na pole nie wolno wchodzić w butach piłkarskich z korkami (bez względu na ich długość i materiał z których są zrobione – karą jest niedopuszczenie do rywalizacji lub dyskwalifikacja).

PARTNERZY IMPREZY – Radio Gorzów 95,6 FM, Silcare, Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki, Fun Jump Gorzów, SEKA, Lafarge.

Scroll to top